Panou solar Monocristalic Risen RSM110-8-550M,550W
arrow
arrow
Cod produs: 63721
2.800
-25%
2100
MDL
Descriere și caracteristici
Descriere produs
Risen RSM110-8-550M este un panou solar cu o grosime de 35 mm, o lățime de 1096 mm și o înălțime de 2384 mm.
Acesta este format din 110 plachete de siliciu monocristalin tăiat (tehnologie half-cut) cu douăsprezece șiruri conductoare (12 V).
Sarcini de până la 2400 Pa și, respectiv, 5400 Pa.
Caracteristici și descriere:
- Dimensiuni
- Greutate - 29 kg
- Lățime - 1096 mm
- Lungime - 2384 mm
- Grosime - 35 mm
- Producător - Risen
- Temperatura maximă de funcționare - 85 grade Celsius.
- Țara producătorului - China
- Tensiune - 38,02V
- Temperatura minimă de funcționare -40 grade Celsius.
- Putere - 550W
- Tensiune fără sarcină - 35,36V
- Tipul de panou - monocristalin
- Număr de elemente - 110 buc.
- Factor de eficiență, cel puțin - 20,9 %.
- Tensiune la ieșire maximă - 31,66 V
- Curent la ieșire maximă - 17,22 A
- Curent de scurtcircuit - 17,22 A
- Coeficientul de temperatură al tensiunii - -0,25%/°C
- Coeficientul de temperatură al puterii - -0,34%/°C
- Coeficientul de temperatură al curentului - -0,04%/°C