Invertor on-grid trifazat de 50 kW SOFAR 50KTLX-G3 (generația a 3-a)
Product Code: 65477
57000
MDL
Description and characteristics
Product description
Model: 50KTLX-G3
Intrare curent continuu (DC)
  • Putere maximă a câmpului fotovoltaic conectat: 15 000 W
  • Domeniu de tensiune MPPT la putere nominală: 420–850 V
  • Domeniu de tensiune de lucru MPPT: 140–1000 V
  • Număr de controlere MPPT: 2
  • Curent maxim de intrare pe un MPPT: 15 A
  • Curent maxim de scurtcircuit (Isc) pe un MPPT: 22,5 A
  • Tensiune de pornire: 160 V
Ieșire curent alternativ (AC)
  • Număr de faze: 3
  • Putere maximă de ieșire: 11 000 VA
  • Tensiune nominală: 220/380 V, 230/400 V
  • Frecvență: 50/60 Hz
  • Curent maxim de ieșire (pe fază): 16,7 A
Eficiență
  • Randament maxim: 98,5 %
Parametri principali
  • Consum de energie pe timp de noapte: 1 W
  • Grad de protecție: IP65
  • Greutate invertor: 18 kg
  • Dimensiuni (L×A×Î): 430 × 385 × 182 mm
  • Temperatura de funcționare: de la −30 °C până la +60 °C
  • Umiditate relativă: 0–100 %